سالن جشن

 

سالن جشن

برگزاری جشن تولد در منزل دردسر های خودش رو داره.

اگه تعداد مهمونا کم باشه باز میشه یه کاریش کرد اما اگه تعداد مهمونا و مخصوصا مهمونای کوچولو زیاد باشه شاید خیلیا از برگزاری کل جشن پشیمون بشن و ترجیح بدن کلا وارد این داستان نشن.

اما همیشه راه های بهتری هم هست. سالن های تولد  زیادی مخصوص اینکار وجود داره که شما با توجه به بودجه ای که در نشر گرفتین، تعداد مهمونا و امکاناتی که مد نظرتون هست میتونید ازشون کمک بگیرین.

مزیت برگزاری جشن در جایی غیر از منزل خودتون اینه که شما لازم نیسا وقت زیادی رو صرف آماده سازی محل قبل تولد و به حالت اول برگردوندنش بعد از تولد بکنین و اینجوری شاید با خاطر آسوده تری بتونین از جشن تولد دلبندتون لذت ببرین و نگران خیلی از چیز ها نباشین.

تیم رنگدونه با همکاری با چند تا از این سالنهای تولد سعی کرده که انتخاب رو براتون راحت تر کنه.

اگه شما هم به دنبال سالن مناسبی  در محدوده غرب تهران برای برگزاری جشن تولد هستید با ما تماس بگیرید تا یه مکان مناسب بهتون معرفی کنیم.

و باقی کارها مثل دکور تولد، موزیک، گروههای سرگرمی، کیک، غذا و…. رو با خیال راحت به ما بسپرید .

09383984116

اینستاگرام رنگدونه: @rangdoone

 

سالی که گذشت

یک سال دیگه گذشت و ما در کنار شما بودیم. دوستای جدیدی پیدا کردیم و خوشحالیم که تونستیم در شادیهای شما شریک باشیم به امید اینکه در سال جدید هم بتونیم در کنار شما باشیم و دوستای جدیدتری پیدا کنیم.

 

سال نو مبارک

سال نو مبارک

سلام

سال نو مبارک

امیدواریم همیشه خنده رو لباتون باشه و سالی سرشار از موفقیت و کامیابی همراه با لحظه های رنگارنگ داشته باشین.

در سال جدید تصمیم گرفتیم از طریق وبلاگ رنگدونه بیشتر با شما دوستان عزیز در ارتباط باشیم و کارهای جدیدمون رو اینجا معرفی کنیم.

منتظر نمونه کارهای جدید ما باشین

جشن نوروز

جشن نوروز

باز هم کم کم بوی عید داره میاد…

تم مرغ رنگی و سبزه و هفت سین و لباس نو و…

همیشه نوروز برای کوچولوها یه حال و هوای دیگه داره ما هم دوست داشتیم تو شادی کوچولو های شما شریک باشیم.

امسال  با همکاری مهد کودک رستا جشنی رو برای شما ترتیب دادیم  تا با هم به استقبال عید بریم و بتونیم یه خاطره خوب در سال 94 برای شما به یادگار بزاریم .

هدف ما از برگزاری این جشن آشنایی کودکانمون با این رسم کهن و آیین باستانی و فراهم کردن لحظاتی پر از شادی و نشاط با محور نوروز هست

ظرفیت جشن ما محدوده و اگه شما هم دوست دارین همراه ما باشین ممنون میشیم که زودتر قبل از تاریخ 12 اسفند ما رو مطلع کنید.

منتظر دیدارتون هستیم

ساعت برنامه: 16:00 الی 19:00 روز جمعه 21 اسفند ماه

مکان : سعادت آباد

برنامه ها: موسیقی، نمایش حاجی فیروز، عکاسی با دکور نوروز، کارگاه خلاقیت کودکان با محور نوروز، کارگاه روانشناسی ، پذیرایی و ….

گروه سنی : 3 تا 5 سال

برای رزرو و اطلاعات بیشتر لطفا با دفتر رنگدونه تماس بگیرید

22133470-09383984116

سه سالگی رنگدونه

سلام

رنگدونه سه ساله شد!

تو این مدت کلی دوستای خوب پیدا کردیم و تو شادیهای شما کنارتون بودیم

امیدواریم که از این به بعد هم بتونیم کنار شما باشیم

دوستتون داریم :)

سال نو مبارک

سال نو مبارک

با آرزوی سالی سرشار از سلامتی و تندرستی و لبخند برای شما دوستان عزیز رنگدونه .

امیدواریم که بتونیم امسال هم در شادیهاتون کنارتون باشیم. به زودی وسایل و تم های جدید به سایت اضافه میشه

دوستتون داریم :)

نوروز

نوروز

نـوروز، جشن شکوهمـند ایران باستان، گــویای پیـشینه ی تابناک میهن ما و جلوه ای مهم از فرهنگ غنی قـوم ایران است.
نوروز که قرن های دراز است بر همه جشن های جهان فخر می فروشد، از آن روسـت که یک قــرارداد مصنـوعی اجتماعـی و یا یک جشن تحمیلی سیاسی نیست. جشن جهان اســت و روز شادمانـی زمین، آسمان، آفتاب، جــوشِ شگفتـنـی ها و شـور زدن ها و سـرشـار از هیجان هر آغاز.نوروز گذشت زمان و دگرگونی های دوران را شاهد بوده و پیوسته با آمد و رفت الهام بخش خود پایان فصلی دیگر را به ساکنـان این سرزمین کهنسال اعلام کرده است. نوروز، تجدید خاطــره بـزرگـــی است. خاطره خویشاوندی انسان با طبیعت. گذشت سال هــای دراز نه تنها از شکوهمندی سنّتهای نوروزی نکاسته بلکه روشنگر این واقعیت بوده که بزرگ داشت نوروز و گرامی داشتن سنتهای آن با احساس و اندیشه ایرانی، پیوند ناگسستنی یافته است…

بوریحان بیرونی در (التفهیم) در پاسخ به این سوال که: نـــوروز چیست؟ می نویسد: « نخستین روز است از فروردین ماه و از این جهت روز نو، نام کردند زیـرا که پیـشـانی سال نو است و آنـچه از پس اوست از این پنج روز، همه جشنهاست و ششم فروردین ماه نوروز را بزرگ دارند، زیرا که خسروان بدان پنج روز حق های خشم و گروهـان بگزاردندی و حاجت ها روا کـردنـدی، آنـگاه بدین روز ششم خلـوت کردندی، خاصگان را و اعتقاد پارسـایان اندر نـوروز نخستین آنست که اول روزی است از زمانه و بدو فلک آغازید گشتن.»
نوروز نامه منسوب به خیام آمده اســت که: « سبب نهادن نوروز آن بوده است که چـون دانستند که آفتاب را دو دور بـوده یکی آن سیصد و شست و پنج روز و ربــعی از به اول دقیـقه حمـل باز آید، بـه همان وقت هر روز که رفته بود بدین دقیـقه نتواند آمدن چـه هـر سال از مدت همی کم شود، چون جمشــید این دو را دریـافت انوروز نام نهاد و جشــن آیـین آورد. پـس از آن پادشاهـان دیـگر مردمان بدو اقتدار کردند.»
ابوریحان در آثار الباقیة، می نویسد: « برخی از علمای ایران می گویـند: سبـب این کـه ایـن روز را نـوروز می نامند این است کـه در ایـام تهمورث صـائبه آشکار شدنـد و چون جمشید بـه پادشاهی رسید دین خود را تجدید کرد و این کار خیلی بزرگ به نظر آمد و آن روز را که روز تازهای بود، جمشید عید گرفت.»

منشا و زمان پیدایش نوروز، به درستی معلوم نیست. در برخی از متن‌های کهن ایران ازجمله شاهنامه فردوسی و تاریخ طبری، جمشید و در برخی دیگر از متن ها، کیومرث به‌عنوان پایه‌گذار نوروز معرفی شده است. پدید آوری نوروز در شاهنامه، بدین گونه روایت شده است که جمشید در حال گذشتن از آذربایجان، دستور داد تا در آنجا برای او تختی بگذارند و خودش با تاجی زرین بر روی تخت نشست. با رسیدن نور خورشید به تاج زرین او، جهان نورانی شد و مردم شادمانی کردند و آن روز را روز نو نامیدند.

برخی از روایت‌های تاریخی، آغاز نوروز را به بابلیان نسبت می‌دهد. بر طبق این روایت‌ها، رواج نوروز در ایران به ۵۳۸ سال قبل از میلاد یعنی زمان حمله کورش بزرگ به بابل بازمی‌گردد. همچنین در برخی از روایت‌ها، از زرتشت به‌عنوان بنیان‌گذار نوروز نام برده شده است. اما در اوستا (دست کم در گاتها) نامی از نوروز برده نشده است.

سفره هفت سین از سفره‌های نوروزی است که در ایران، جمهوری آذربایجان و برخی از نقاط افغانستان رایج است.پرونده
سفره‌های نوروزی یکی از آیین‌های مشترک در مراسم نوروز در بین مردمی است که نوروز را جشن می‌گیرند. در بسیاری از نقاط ایران ، جمهوری آذربایجان و برخی از نقاط افغانستان، سفره هفت سین پهن می‌شود. در این سفره هفت چیز قرار می‌گیرد که با حرف سین آغاز شده باشد؛ مثل سرکه، سنجد، سمنو، سیب و…پهن کردسفره هفت سین در ایران آداب و رسوم خاصی دارد. روی سفره آینه می گذارن که نشانه روشنایی، شمع که نشانه نورو درخشش، یک کاسه آب که نشانه پاکی می‌باشد.برای زیبایی سفره از سنبل استفاده می‌کنندو این جزء سین‌های هفت سین به حساب نمی‌آید. برای تزئین سفره از تخم مرغ رنگ شده استفاده می‌شود. بعد از ورود ماهی قرمز از چین به ایران از این ماهی‌های کوچک جهت زیبایی سفره هفت سین استفاده می‌شود همچنین بعد از ورود اسلام به ایران کتاب قرآن نیز بر روی سفره قرارداده می‌شود. تمامی هفت سینی که چیده می‌شود یک معنی خاص را نیز به همراه دارند. مثلا سیب نماد زیبایی وتن درستی است؛سنجد به روایتی نماد عشق و محبت است؛سبزه سرسبزی زندگی؛سمنو برکت؛سکه رزق و روزی؛و سیر سمبل شفاو سلامتی است. در کابل و شهرهای شمالی افغانستان، سفره هفت میوه متداول است. در این سفره، هفت میوه قرار می‌گیرد، از جمله؛ کشمش سبز و سرخ، چارمغز، بادام، پسته، زردآلو و سنجد. چیدن سفره‌ای مشابه با استفاده از میوه خشک شده، در بین شیعیان پاکستان هم مرسوم است.

 

نوروزتان پیروز

A nice entry

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem.

Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo. Nullam dictum felis eu pede mollis pretium. Integer tincidunt. Cras dapibus. Vivamus elementum semper nisi. Aenean vulputate eleifend tellus. Aenean leo ligula, porttitor eu, consequat vitae, eleifend ac, enim.

ادامه مطلب

Entry with Audio

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem.

Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo. Nullam dictum felis eu pede mollis pretium. Integer.

  • Donec posuere vulputate arcu.
  • Phasellus accumsan cursus velit.
  • Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae;
  • Sed aliquam, nisi quis porttitor congue

ادامه مطلب

Entry without preview image

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem.

  1. Nulla consequat massa quis enim.
  2. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu.
  3. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.

Nullam dictum felis eu pede mollis pretium. Integer tincidunt. Cras dapibus. Vivamus elementum semper nisi. Aenean vulputate eleifend tellus. Aenean leo ligula, porttitor eu, consequat vitae, eleifend ac, enim. Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus.

ادامه مطلب

جشنواره کودک برج میلاد

غرفه رنگدونه با همکاری سایت با کودک در جشنواره کودک برج میلاد از تاریخ 28 دی ماه تا 3 بهمن ماه برپاست.

بچه ها میتونید تو غرفه ما نقاشی کنید و تو مسابقه شرکت کنیید و همین طور از گریم رایگان و تخفیف های ما استفاده کنید و عکس بگیرید .

میبینیمتون :)

جشنواره کودک برج میلاد IMG_9721

Entry with Post Format “Video”

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa quis enim. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.

Nullam dictum felis eu pede mollis pretium. Integer tincidunt. Cras dapibus. Vivamus elementum semper nisi. Aenean vulputate eleifend tellus. Aenean leo ligula, porttitor eu, consequat vitae, eleifend ac, enim. Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus.

 

ادامه مطلب

یلدا

جشن شب یلدا

بازم یلدا و  در هم جمع شدن و کلی خاطره خوب که به جا میمونه

امسال هم دوست داریم کنار شما باشیم با جشن شب یلدا اینبار در مجموعه پالیم.

1 ساعت استفاده رایگان از زمین بازی مجموعه پالیم

عمو موسیقی ،ننه سرما، نمایش عروسکی ، پذیرایی  و عکاسی با دکور یلدا

1 عدد عکس 13 در 18 رایگان

پذیرایی یلدا  و بادبود برای کوچولوها

 

زمان : 3شنبه 26 آذر ماه  ساعت 4 تا 7

مکان: زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، خیابان شاد آور، کوچه شادی، پلاک 5

برای رزرو از طریق فرم زیر اقدام فرمایید.یا با شماره 22383507 تماس بگیرید.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

تزئینات یلدا

تزئینات و هدیه های شب یلدا

سلام

شب یلدا نزدیکه همه ما تو این شب دور همم جمع میشیم و یه خاطره خوب از این شب داریم

امسال چی؟ دوست دارید توی این شب به کسی که دوستش دارید یه هدیه زیبا بدید تا همیشه براش یادگاری بمونه؟

دوست دارید وقتی مهموناتون به خونتون میان واقعا احساس کنن که امشب شب یلداست و براشون سورپرایز داشته باشید؟

یه یه کوچولو تو خونه دارین که با تزئین خونه میتونید خوشحالش کنید؟

ما برای همه اینها فکر کدیم.

به زودی محصولات یلدای رنگدونه روی سایت قرار میگیره یادتون نره به ما سر بزنید :)

ظروف تولد

ظروف یک بار مصرف تولد

سلام

از این به بعد دیگه نگران ست کردن ظروف تولدتون نباشین. رنگدونه همه چی رو براتون آماده کرده کافیه فقط انتخاب کنین. کیک خوری پیش دستی و لیوان های مقوایی مناسب تم های مختلف  خرس پو، هلو کیتی، اسپایدر من، مینی ماوس، میکی ماوس، سیندرلا، باب اسفنجی و….

برای سفارش با ما تماس بگیرید.

22383507

آتلیه

اگر شما هم دوست دارید که از تولد کوچولوتون عکس های خاطره انگیزی داشته باشید میتونید با ما تماس بگیرید

دکور های متنوع و زیبای تولد با تم های مختلف به انتخاب شما

10 درصد تخفیف برای متولدین هر ماه و هدیه های دیگه

همچنین عکس برداری و فیلم برداری از مراسم شما هم توسط تیم رنگدونه انجام می شه با تخفیف ویژه برای کوچولو هایی که برگزاری تولدشون رو به ما میسپارن.منتظر شما هستیم :)

جشن تولد اسمورفی

تولد اسمورفی شهریوریها

این بار نوبت اسمورفهاست که جشن تولد بگیرن!

جشن تولد شهریور ماه رنگدونه این بار در کافه خلاقیت ماهور.

در مکان جدید با امکانات بهتر و کیفیت بالاتر منتظر شما هستیم.جشن تولد دسته جمعی شهریوریها با تم اسمورف.

زمان: پنج شنبه 21 شهریور ماه ساعت 5 تا 8 بعد از ظهر

مکان: کافه خلاقیت ماهور – سعادت آباد

3 ساعت مراسم شاد همراه با عمو موسیقی و عروسک تن پوش اسمورف، پذیرایی ، هدیه برای کوچولو ها و عکاسی با دکور اسمورف

ورودی برای هر کودک و یک نفر همراه : 50000 تومان

ورودی هر نفر بزرگسال  همراه  اضافه: 15000 تومان

برای اطلاعات بیشتر  تماس بگیرید. 22074273 – 22383507

برای ثبت نام به این قسمت مراجعه کنید.

 

هر ماه یک هدیه

سلام  یه خبر جدید برای همه کوچولو هایی که عضو کلوپ رنگدونه هستند :)

از این به بعد  15 هر ماه بین متولدین اون ماه که عصو کلوپ رنگدونه هستند  قرعه کشی انجام میشه و به نفر برنده یه هدیه از طرف رنگدونه اهدا میشه پس اگه شما هم هدیه دوست دارید و عضو کلوپ رنگدونه نیستید همین الان ثبت نام کنید :)

 

دانلود

30 راه برای برگزاری یک جشن تولد بی دردسر

بچه ها تولد را هر جور که باشد دوست دارند حتي اگر ندانند واقعاً تولد چه معنا و مفهومي دارد، کيکشان چه شکلي است،مهمان ها چه کساني هستند وچه کادويي مي گيرند، غذا چي است و … وبعضي پدر ومادرها دوست دارند در ميزباني، تعداد مهمان ها و تزئينات وخوارکي ها وهدايا و سرگرمي هاي بچه ها سنگ تمام بگذارند اما برخي والدين مايلند جشن تولد فرزندشان تا حد ممکن جمع و جور وبي سرو صدا باشد تا خودشان و والدين ساير بچه ها، با اين مشغله هاي زياد به زحمت و دردسر نيفتند. درادامه ايده هايي به شما مي دهيم که بعد از اتمام جشن تولد سرسام نگيريد.
1. چقدر بودجه داريد؟
بودجه تان را بين غذا، تنقلات، کيک، تزئينات، هديه براي فرزندتان ويادگاري هايي براي بچه هاي ديگرتقسيم کنيد.
2.نبايد براي تمام بودجه دراختيارتان هزينه بتراشيد، قسمتي از آن را بگذاريد براي امور غير قابل پيش بيني.مطمئن باشيد دقيقه 90 هميشه موردي پيش مي آيد که آن موقع از خودتان ممنون خواهيد بود که مبلغي را کنار گذاشته بودي.
3.مهمان ها را چگونه دعوت مي کنيد؟
مي خواهيد مهمان ها را تلفني دعوت کنيد يا درمدرسه (مهد) تولد را اعلام کنيد. يا براي مهمان ها کارت دعوت بفرستيد؟ اگر مي خواهيد تعداد زيادي از هم کلاسي هاي فرزندتان را دعوت کنيد، تلفن کردن به همه آنها وقت گير است، مي توانيد کارت دعوت هاي چاپ شده آماده را از فروشگاه ها تهيه کنيد يا با سليقه خودتان کارت هاي دست سازي درست کنيد.
4.از معلم يا مربي فرزندتان فهرستي از نام بچه هاي کلاس بگيريد وبعد از آماده کردن کارت ها از فرزندتان بخواهيد آنها را به هم کلاسي هايش بدهد.
5.مي توانيد روزي که قراراست کارت ها پخش شوند، با فرزندتان به کلاس برويد وبه بچه ها بگوييد چقدر از آمدنشان دراين مهماني خوشحال مي شويد.
6.موقعي را به خاطر بياوريد که مي خواستيد فهرست مهمان هاي شب عروسي تان را آماده کنيد. گاهي براي جمع و جور کردن فهرست بايد کلي فکر کرد وزمان گذاشت تا تعداد دعوتي هاي از فضا وامکانات موجود بيشتر نشود.
7. جشن را کجا برگزار مي کنيد؟
دررستوران
علاوه برهزينه غذا، بايد براي هر نفر يا هر 5-4 نفر هزينه خدماتي که رستوران براي برگزاري جشن در اختيارتان قرار مي دهد را بپردازيد.
8. چه والدين ساير بچه ها آنجا بمانند وچه بروند، مسئوليت چندين کودک با شماست و در آن شلوغي وشيطنت بچه ها، علاوه بر برگزاري شايسته جشن تولد بايد حواستان به تک تک بچه ها باشد.
9. درمدرسه يا مهد کودک
بايد همه وسايل سرگرمي، پذيرايي وخوراکي ها را به مدرسه يا مهد کودک منتقل کنيد.
10. درخانه
معمولاً جشن تولدي که درخانه گرفته شود، از برگزاري تولد در رستوران، مهد کودک يا مدرسه ارزان تر تمام مي شود.
11. بايد قبل از مهماني حسابي به خانه برسيد، بعد ازمهماني هم بايد دوباره همه جا را تميز و مرتب کنيد، به خصوص اگر مهمان هاي شما پسر بچه هاي شيطان باشند.
12. چند تاخردسال و چند تا دبستاني مي خواهيد دعوت کنيد؟
نوزادان ونوپايان معمولاً بازي خاصي احتياج ندارند؛ اما گروه هاي سني ديگر هر کدام با بازي هاي مناسب سنشان سرگرم مي شوند وخوش مي گذرانند. با توجه به تعداد مهمان هاي هر رده سني، بازي ها و سرگرمي هاي بي خطر وهيجان انگيز کودکان را تدارک ببينيد.
13.محل برگزاري تولد را چگونه تزئين مي کنيد؟
اگر هزينه زيادي براي اين کار درنظر نگرفته ايد خودتان را اذيت نکنيد، آويزان کردن چند تا بادکنک به لوستر وديوار پشت ميزي که مي خواهيد کيک را روي آن بگذاريد کافي است.
14. اگرتزئينات برايتان اهميت ويژه اي دارد، مي توانيد سليقه به خرج دهيد وکيک و آذين ها و بادکنک ها را هماهنگ انتخاب کنيد.
15. زمان تولد
بهتر است تولد را بين ساعت 12 تا 15 روز جمعه برگزار کنيد. حتماً لازم نيست تولد را در تاريخ خودش بگيريد. والدين بچه ها گرفتارند وممکن است راهشان دور باشد ورساندن ودنبال فرزندشان آمدن برايشان دشوار باشد.
16. براي بچه هاي 3-2 ساله يک و نيم ساعت مهماني کافي است.
17. چه کسي کمکتان مي کند؟
از مادر، دوست يا همسايه تان بخواهيد شما را در برگزاري شايسته اين جشن ياري کند. اگر کسي را پيدا نکرديد، يک نفر براي چند ساعت استخدام کنيد.
18. حتماً يک نفر را براي عکاسي وفيلمبرداري بگذاريد. لازم نيست اين شخص از آتليه بيايد؛ يک نفر از آشنايان هم مي تواند اين مسئوليت را قبول کند. به ياد داشته باشيد نمي توانيد هم مسئوليت مهماني را به عهده بگيريد وهم چشم تان دنبال شکار لحظه هاي ناب وخاطره انگيز باشد.
19. جايزه هاي مهماني هاي کوچولو
جايزه هايي که براي بچه ها در نظر مي گيرد لازم نيست خيلي گران و عجيب وغريب باشند: عروسک هاي پشمي کوچک، بازي هاي فکري کوچک، کتاب داستان ويک بسته مداد رنگي يا…
20. حواستان باشد جايزه هاي شما به گونه اي نباشد که وقتي بچه ها آنها را به خانه شان مي برند پدر مادرهايشان را به ستوه آورند. مثلاً اگر بچه ها کوچکند مداد شمعي وآبرنگ ( که ممکن است در وديوار را با آنها نقاشي کنند) يا تفنگ ها وعروسک هاي پر سروصدا اصلاً مناسب نيست.
21. بايدها ونبايدهاي هدايا
هداياي فرزندتان را در طول مهماني باز نکنيد. ممکن است بعضي از بچه ها به اين همه کادو کمي حسودي کنند و بهشان خوش نگذرد.
22. بعد ازاتمام مهماني دراولين فرصت از والدين بچه ها به خاطر هدايا و لطفشان تشکر کنيد.
23. تنقلات، غذا و کيک تولد
بنا به توانايي جيب وبازويتان مي توانيد
غذا را خودتان تهيه کنيد يا به رستوران سفارش دهيد.
24.اگر مهمان هاي شما دوستان و آشنايان بزرگسال هستند، غذاهاي پلويي ومناسب مجالس را انتخاب کنيد.
25. اگر مهمان ها فقط بچه ها هستند، غذاهايي که بچه ها دوست دارند وخوردنشان راحت است را انتخاب کنيد. مثلاً ماکاروني غذاي مورد علاقه بچه هاست؛ اما خوردنش سخت است وممکن است بچه ها حين خوردنش لباس هاي مهماني شان و مبلمان وفرش و پرده تان را چرب و چيلي کنند.
26. غذاهايي که بچه ها دوست دارند وخوردنشان براي آنها راحت است، انوع ساندويچ هايي که محتوياتش بيرون نمي ريزند، انواع يپراشکي ها، سمبوسه ها ودست پيچ ها که روغنشان خوب گرفته شده، غذاهايي که راحت دانه دانه با چنگال برداشته مي شوند يا منسجم اند مثل سالاد الويه، سالاد ماکاروني يا تکه هاي کوچک گوشت و مرغ و سبزيجات پخته و…
27.تنقلاتي که براي پذيرايي انتخاب مي کنيد بايد راحت دانه دانه با انگشت دست برداشته شوند ودر دهان جاي بگيرند. ذرت پفکي، چيپس، شکلات، پفک وشکلات هاي کوچک، برگه ومغز آجيل هايي که به دندان نمي چسبند، براي پذيرايي خوبند.
28.ميوه ها را برش دهيد ودر ظرف براي بچه ها از هر ميوه چند برش بگذاريد وبا چنگال به آنها تعارف کنيد تا راحت بخورند. سراغ بستني، گز، سوهان و ميوه ها وخوراکي هايي که بچه ها سختشان باشد بدون کمک بزرگ ترها بخورند وبعد ازاتمام آن دست وصورت ولباسشان را کثيف کنند، نرويد.
29. همه تنقلات را روي ميز نچينيد. آنها را در ظرف هاي کوچک روي ميزهاي کنار صندلي بگذاريد تا بچه ها بي خجالت ازآنها بردارند و بخورند.
30. لازم نيست براي طراحي کيک ( طرح عکس فرزندتان، شخصيت کارتوني خاص و…) شهر را زير پا بگذاريد وخودتان را بکشيد! يک کيک خوش رنگ و زيبا به اندازه متناسب با تعداد مهمان ها براي يک تولد خوب کافي است.
 نکاتي که در جشن يک سالگي فرزندتان نبايد فراموش کنيد.
فرزندتان اهميت نمي دهد دراولين جشن تولد زندگي اش همه اهل محل و فاميل را دعوت کرده ايد يا فقط مامان و بابا بزرگ ها را. تدارکاتي که مي بينيد بستگي به سليقه خودتان دارد. فقط به خاطر بسپاريد برنامه هاي جشن تولد، اول ازهمه براي کسي که قرار است يک ساله بشود جذاب باشد.
*يک کيک ويژه تهيه کنيد: اگر خودتان کيک درست کردن بلديد. يک کيک خوش رنگ وخوشمزه وزيبا بپزيد. يا سري به شيريني فروشي بزنيد ويک کيک مخصوص سفارش دهيد. فرزندتان نه تنها از خوردن اين کيک لذت مي برد. بلکه نگاه کردن به آن را هم دوست دارد.
*کوتاه برگزار کنيد: اگر درمهماني شما فقط بچه ها دعوت شده اند. مدت مهماني را کوتاه درنظر بگيريد براي بچه ها يکي دو ساعت کافي است.
*فضا را خطرناک نکنيد: اگر مي خواهيد در و ديوار منزل را تزئين کنيد، از زينت آلات ريزي که ممکن است بچه ها دردهان ببرند استفاده نکنيد، از بادکنک وکاغذ رنگي کمک بگيريد.
*خودتان را خسته نکنيد: اگر قراراست براي شام مهماني آشپزي کنيد، ديگر بقيه کارها را خودتان انجام دهيد مي توانيد نظافت منزل وتزئين ديوارها را به عهده همسرتان بگذاريد واز مادر يا دوستتان بخواهيد کيک را بپزد.
*قبل از رسيدن مهمان ها، عکس بگيريد: حتماً ديده ايد در جشن تولد بچه ها، مادرشان نمي توانند يک عکس تکي درست وحسابي از فرزندشان بگيرند از بس که بچه ها شيطنت مي کند. وقتي همه جا را حاضر کرديد وخودتان و فرزندتان مرتب وآماده براي مهماني شديد، کيک را بياوريد واز فرزندتان کنار کيکش چند تا عکس يادگاري بگيريد.
*فرزندتان را راحت بگذاريد: فرزندتان را مجبور نکنيد مثل آدم بزرگ ها بنشيند. ممکن است بخواهد دراطراف بچرخد يا کفش ولباس مهماني اذيتش کند، زياد به او سخت نگيريد.
*دست تنها نمانيد: اگر درخانواده تان کسي نيست که هنگام مهماني کمکتان کند، از يکي ازهمسايه هايتان تقاضاي کمک کنيد يا يک کارگر يا پرستار استخدام کنيد.

منبع:نشريه شهرزاد، شماره 22.

اگر دوست دارید که رنگدونه در برگزاری جشنتون کنارتون باشه با ما تماس بگیرید :) 22133470

نمونه کار های تولد